Lexus GX Overland Concept – prawdziwy terenowiec

Przed nami bardzo obiecujący projekt terenowy od Lexusa. Nowy GX Concept jest jeszcze bardziej terenową i luksusową wersją Toyoty Land Cruiser. Jest on gotowy na podjazd na największe wzniesienia czy nawet nocowanie na szczerym polu. Samochód pierwszy raz zaprezentowano podczas targów w Montrealu.

Najbardziej godne uwagi są przede wszystkim elementy wyposażenia. Samochód dostał rozsuwany namiot z rozkładaną markizą, dwukolorowe koła i opony terenowe Toyo. Co więcej, jest o wiele wyższy od standardowego modelu dzięki specjalnemu zawieszeniu Icon. Kolejną rzeczą są dodatkowe osłony, które zabezpieczają jeszcze bardziej podwozie przed możliwymi uszkodzeniami. Zaś z przodu pod potężnym grillem zamontowano wyciągarke. Nowy GX Overland bazuje oczywiście na Lexusie GX 460 z 2019 roku. Ponadto terenówke napędza silnik V8 o pojemności 4,6 litra i mocy 300 KM.

Wnętrze jest bardzo luksusowe i imponujące jak na terenówke. Z tego powodu na zagłówkach przednich foteli znajdziemy 17-głośnikowy system dźwięku przestrzennego Mark & ​​Levinson premium, ekrany systemu multimedialnego a wykończenie zostało obszyte czerwoną skórą. Auto wyposażono w liczne systemy bezpieczeństwa – Lexus Safety System, układy Crawl Control oraz Multi-Terrain Select. Zaawansowana technologia off-road obejmuje dynamiczne zawieszenie kinetyczne, monitor panoramiczny z kamerą kierowcy i pasażera (w tym widok pod podłogą) oraz Multi-Terrain Select z 5-stopniową kontrolą pełzania. Kanadyjski oddział jeszcze nie oświadczył ile egzemplarzy powstanie, ale jedno jest już pewne, potencjalni klienci są bardzo zainteresowani.

Post Author: Mcarstest