Porsche Taycan Cross Turismo

Porsche Taycan Cross Turismo pokazano pierwszy raz na torze Nurburgring, ponieważ auto niedawno przechodziło rzetelne testy. Zaprezentowany w Genewie koncepcyjny model Taycana Cross Turismo to najlepiej przyjęte elektryczne kombi. Ponadto jest elektrykiem i również można nim wjechać w górzysty teren. Samochód ten oferowany w wersji nadwozia Sport Turismo to kombi, zatem bez obawy możemy wybrać się w daleką trasę i zjechać z asfaltu na górskie tereny.

Zasięg w nowym elektryku od Porsche to ponad 400 km. Prędkość ładowania ma wynosić 350 kW. Co najważniejsze, wersje mocy będą prawdopodobnie te same co w zwykłym Taycanie, mianowicie 530, 571, 680, 761 KM. Elektryczna gama Porsche będzie bazować na dwóch platformach – J1 i PPE. Pierwsza platforma przystosowana dla SUV-ów, natomiast druga zaś dla niskich coupe i kombi.

Charakterystyczną cechą wyglądu są nowe nadkola, odporne progi i opony przygotowane do jazdy po nieutwardzonym terenie. Pojazd będzie konkurował między innymi z Mercedesem E All-Terrain i Audi A6 Allroad. Podsumowując, cen Cross Turismo jeszcze nie znamy, lecz bardzo prawdopodobnie, że trafi do sprzedaży w tym roku.

Post Author: Mcarstest