Mazda RX-7 – prawdopodobnie tak ma wyglądać

Mazda do tej pory nie ogłosiła oficjalnie nowego sportowego modelu RX-7, ale prawdopodobnie tak będzie wyglądał w 2022 roku. Wskazują na to pierwsze zdjęcia RX-7.

Samochód na pierwszy rzut oka wygląda bardzo dobrze, tylko czy faktycznie będzie się tak dobrze reprezentował? Podczas koncepcyjnej prezentacji wizji RX-7 była nadzieja, natomiast temat tego modelu szybko ucichł. Przyczyną są przepisy dotyczące emisji spalin i właśnie dlatego dział badań i rozwoju Mazdy postanowił stworzyć render modelu RX-7 na rok 2022.

Przedni grill i reflektory zostały umieszczone odrobinę niżej niż obecne modele Mazdy aby przypominać oryginalny RX-7. Tylne światła są szersze i zupełnie inne niż RX-Version. Ponadto projektant dodał poczwórny układ wydechowy oraz oryginalny detal do reflektorów. Mazda nie potwierdziła jeszcze kiedy odbędzie się premiera nowego flotowego modelu jakiegokolwiek rodzaju, czy wersji MPS czy Mazdyspeed.

Podsumowując nowy projekt Mazdy to jest zdecydowanie oszałamiającym i prawdopodobnie jednym z najlepszym renderem nowego RX. Pomimo Mazda wyprodukuje nowy samochód silnikowy Wankel w 2020 roku z okazji setnej rocznicy. Mamy nadzieję, że tym razem japońska marka nas zaskoczy.

Post Author: Mcarstest