Nowa Honda Jazz – tylko hybrydowa i jeszcze bardziej praktyczna

Honda Jazz debiutuje w nowej odsłonie. Nowy model będzie tylko i wyłącznie hybrydowy. Japoński koncern Honda zapowiedział, że do 2022 roku wszystkie europejskie modele mają być elektryczne. W ofercie nowej Jazz będą dwa warianty stylistyczne – tradycyjny oraz Crosstar. Przede wszystkim Crosstara mają wyróżniać odmieniona trapa chłodnicy, nadkola, malowanie, relingi a co najważniejsze lekko podwyższone zawieszenie.

Tymczasem nawiązując do wyglądu jest on bardzo ,,japoński,, i moim skromnym zdaniem nie zachwyci rynku europejskiego. Ponadto jesteśmy przyzwyczajeni do prostych linii. Nowa Honda Jazz jest z napędem hybrydowym, który nosi nazwę e:HEV. Silnik spalinowy ma pojemność 1,5 litra ale na pełną specyfikację musimy jeszcze poczekać.

Jeszcze bardziej imponujące jest wnętrze nowej Jazz. Zastosowano w nim elementy wspólne z Hondą E, takie jak jednoramienna kierownica, cyfrowe zegary a także sporą ilość miejsca w środku. Samochód otrzymał ponadto szersze i wygodniejsze fotele. Wyposażono go również w system Magic Seats co pomaga podnieść siedziska tylnej kanapy.

Nowa Honda Jazz trafi do salonów najprawdopodobniej na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2020 r. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na więcej informacji. Jedno już wiemy, że to solidnie wykonany mieszczuch.

Post Author: Mcarstest