Aston Martin Vantage Roadster – najszybszy rozkładany dach na świecie

Aston Martin opublikował pierwsze zdjęcia przed premierą nowego Vantage Roadster. W nowym modelu zastosowano między innymi najszybciej rozkładany dach na świecie. Czas jaki potrzebuje na złożenie to jedynie 6,7 sekundy a w ruchu do 50 km/h. Jest to oczywiście najlepszy wynik w klasie kabrioletów.

Odrobine cięższy

Jedną w głównych premier Aston Martin pochwalił się już teraz, może dlatego, że to niedługo zaczyna się najlepszy okres dla kabrioletów. Vantage Roadster wygląda obłędnie w tym błękitnym kolorze i w całości. Pod względem technicznym Roadster niczym nie różni się od podstawowego modelu bo jest cięższy o zaledwie 60 kilogramów.

Silnik

W nowym Astonie Martinie Vantage Roadster postawiono na podwójnie doładowaną V8 o pojemności 4 litrów. Jednostka generuje przyjemne 510 KM i 685 Nm momentu obrotowego. Za napęd odpowiada bardzo szybke skrzynia automatyczna 8-stopniowa ZF. Przekładnia pozwala rozpędzić się temu pojazdowi w 3,7 sekundy do setki a prędkość maksymalna to ekstremalne 306 km/h. Co najważniejsze ma prowadzić się fantastycznie dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu, który ma na celu tłumić drgania.

Ceny

Podsumowując najnowsze dzieło Astona Martina czas przejść do kwoty jaką musimy wydać za taką przyjemność. Samochód z pewnością będzie o wiele droższy poprzez wersje z zamkniętym dachem. Ceny w Polsce zaczynają się od około 840 tys. zł a za kabrioleta spodziewajmy się kwoty blisko 900 tys.

Post Author: Mcarstest